NU SEDS профессоры Мехди Багери Швециядағы Volvo зерттеу орталығында электрлік көліктерге сымсыз қуат берудің озық технологиясын ұсынды

2023 жылдың 5 желтоқсанында NU SEDS Электротехника және компьютерлік инженерия кафедрасының меңгерушісі, профессор Мехди Багери Швециядағы Скёвде университетімен ынтымақтастық аясында ASSAR Industrial Innovation Arena-да электрлік көліктерге (EVs) сымсыз қуат беру (WPT) туралы дәріс оқыды. Бұл оқиға автомобиль өнеркәсібінде бетбұрыс болып, электрлік ұтқырлыққа арналған футуристік шешімдердің сырын ашты.

VOLVO зерттеу орталығындағы қонақтық дәрісі барысында профессор Мехди Багери Wireless Power Transfer (WPT) технологиясындағы озық жетістіктерімен бөлісті. Ғаламдық EV қабылдауды жеделдету үшін ынтымақтастықты ілгерілету арқылы академия мен өнеркәсіп арасындағы алшақтықты жоюға бағытталған шараға VOLVO Cars, VOLVO Truck, VOLVO GTO және Aurobay өкілдері қатысты. Профессор Багери өз дәрісінде физикалық қосылым қажеттілігін жоққа шығаратын және зарядтау процесінде төңкеріс жасайтын электр көліктері үшін сымсыз зарядтау жүйелерінің әлеуетін талқылады. Оның зерттеулері электрлік ұтқырлықты қайта анықтауға, негізгі міндеттерді шешуге және тұрақты болашаққа жол ашуға уәде береді.

Профессор Багери WPT технологиясының EV-ге қуат берудің ыңғайлылығы мен тиімділігін қалай жақсартатынын көрсетті. Бұл оны кеңінен қолдану үшін қолайлы нұсқаға айналдырады. Автокөлік өнеркәсібі тұрақты тәжірибеге қарай парадигмалық өзгерістерге ұшырағандықтан, WPT көліктің болашағын қалыптастыруда маңызды рөл атқарады.

2018 жылдың наурызында Science Park Skövde AB, Skövde университеті, IDC West Sweden AB, Volvo Car Corporation және Volvo Group құрған ASSAR Industrial Innovation Arena ұлттық және халықаралық компаниялар, университеттер мен зерттеу институттары арасында білім алмасуды жеңілдететін платформа ретінде жұмыс істейді. Оның негізгі мақсаты – әлемге әйгілі интеграцияланған физикалық және виртуалды даму ортасын құру. Бұл орта ғылыми-зерттеу, технологиялық даму, инновациялар мен білім беруді ілгерілетіп, осы салаларда көшбасшылық ұстанымдарға қол жеткізуге бағытталған.

Профессор Мехди Багери тұрақты болашақ құру мақсатында сымсыз қуат технологияларындағы прогресті жалғастыруда. Сондықтан осы жаңашыл ынтымақтастықтың әрі қарай дамуына үміт зор.